fbpx

Repertuar kino

  • Start date: 01-01-20 00:00
  • Place: kino
moje ulubione ciato

Moje ulubione ciasto

WDK w RCK

BERLINALE '24: Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)

(Keyke mahboobe man) komediodramat, Iran, Francja, Szwecja, Niemcy (97 min.)
reż.: Maryam Moghaddam, Behtash Sanaeeha
wyst.: Lily Farhadpour, Esmail Mehrabi
Po śmierci męża i wyjeździe córki do Europy siedemdziesięcioletnia mieszkanka Teheranu Mahin (w tej roli znakomita Lily Farhadpour) czuje się osamotniona. Kobieta marzy o tym, by jesień swojego życia spędzić, mając u boku kogoś, z kim mogłaby dzielić radości i troski dnia codziennego. Podczas jednego ze spotkań przyjaciółki przekonują ją, by chociaż spróbowała dać sobie jeszcze jedną szansę na miłość.
Plan Mahin jest prosty - przełamanie codziennej rutyny i ożywienie życia uczuciowego, o którym wydaje się, że dawno już zapomniała. Dowiedziawszy się, że starszy taksówkarz o imieniu Faramarz również jest samotny, Mahin postanawia zaprosić go do swojego domu i spędzić z nim wspaniały wieczór. Historia jest także pretekstem, by pokazać, jak mieszkańcy Iranu próbują radzić sobie z opresyjnym, konserwatywnym reżimem.

6 lutego 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

iris i mezczyzni

Iris i mężczyźni

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

(Iris et les hommes) komediodramat, romans, Francja (94 min.)
reż. Caroline Vignal
wyst.: Laure Calamy, Vincent Elbaz, Suzanne De Baecque, Sylvain Katan
Iris ma wspaniałego męża, dwie córki i udany biznes. Niestety w jej związek niepostrzeżenie wkradła się rutyna, także w łóżku. Za radą znajomych zakłada więc profil w aplikacji randkowej i rusza w poszukiwaniu kochanka oraz wielkich emocji, które kiedyś utraciła. przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.

12 lutego 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

sztuka pieknego zycia

Sztuka pięknego życia

WDK w RCK

(We Live in Time) dramat, romans, Francja, Wielka Brytania (108 min.)
reż. John Crowley
wyst.: Andrew Garfield, Florence Pugh, Grace Delaney, Lee Braithwaite
Nagły wypadek samochodowy splata losy Almut i Tobiasa, odmieniając je na zawsze. Od momentu, kiedy wspólnie trafiają na pogotowie, zaczyna w nich kiełkować silna więź, która z biegiem czasu przeradza się w głębokie uczucie. Poprzez migawki ich wzajemnego zauroczenia, budowania domu i stawania się rodziną - nieoczekiwanie wychodzi na jaw prawda o zdrowiu Almut, która może zachwiać fundamentem tego co stworzyli. Paradoksalnie, motywuje to parę do realizacji marzeń i uczy cenić każdą chwilę z niekonwencjonalnej drogi, jaką obrało ich życie. Oto trwająca dekadę, utkana z subtelnych momentów bliskości, głęboko wzruszająca, a czasami nieoczekiwanie zabawna, piękna historia miłosna.

13 lutego 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

kiedy nadchodzi jesien

Kiedy nadchodzi jesień

WDK w RCK

MFF w San Sebastián: Nagroda Jury - Najlepszy scenariusz i SREBRNA MUSZLA - Najlepszy drugoplanowy występ aktorski

(Quand vient l'automne) dramat, obyczajowy, Francja (102 min.)
reż. François Ozon
wyst.: Hélène Vincent, Josiane Balasco, Ludivine Sagnier, Pierre Lottin
Michelle cieszy się spokojną emeryturą na burgundzkiej wsi, gdzie na co dzień spędza czas ze swoją wieloletnią przyjaciółką Marie-Claude. Kiedy na wakacje przyjeżdżają z Paryża córka Valérie wraz z synem Lucasem, zestresowana ich wizytą kobieta przez przypadek serwuje jej trujące grzyby. Valérie szybko wraca do zdrowia, ale zabrania matce widywać się z wnukiem. Czując się samotna i winna, Michelle popada w depresję - aż do czasu, gdy syn jej przyjaciółki Marie-Claude wychodzi z więzienia… I tutaj dopiero zaczyna się gęsta akcja - jak to zazwyczaj bywa u Ozona.

20 lutego 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

kompletnie nieznany

Kompletnie nieznany

WDK w RCK

BSFC: Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepszy aktor drugoplanowy, NATIONAL BOARD OF REVIEW: Najlepsza aktorka drugoplanowa

(A complete unknown) biograficzny, dramat, muzyczny, USA (140 min.)
reż. James Mangold
wyst.: Timothée Chalamet, Edward Norton, Elle Fanning, Monica Barbaro
Na Festiwalu Folklorystycznym w Newport w 1965 roku młody Bob Dylan zmienia swój występ na scenie muzyki ludowej, przechodząc na elektryczność i przekazując rock jako głos pokolenia - definiując jeden z najbardziej przełomowych momentów w muzyce XX wieku.
Akcja rozgrywa się na wpływowej nowojorskiej scenie muzycznej początku lat 60. i śledzi błyskawiczną karierę 19-letniego muzyka z Minnesoty, Boba Dylana, jako piosenkarza folkowego, który zaczął pojawiać się w salach koncertowych i na szczytach list przebojów - jego piosenki i tajemniczość stają się światową sensację, której kulminacją był przełomowy występ w elektrycznym rock and rollu na Newport Folk Festival w 1965 roku.

Uwaga:
w filmie znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.

27 lutego 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

nie chcemy innej ziemi

Nie chcemy innej ziemi

WDK w RCK

Nominacja do OSCARA, BERLINALE: Nagroda Publiczności, Nagroda Pokojowa, Nagroda specjalna dla filmu, Europejska Akademia Filmowa - Najlepszy film dokumentalny, Millenium Docs Against Gravity: Najlepszy dokument, Nagroda Publiczności, NSFC - Najlepszy dokument, GOTHAM - Najlepszy film dokumentalny, LAFCA - Najlepszy film dokumentalny…

(No Other Land) dokument, Palestyna, Norwegia (95 min.)
reż. Basel Adra, Rachel Szor
Izraelsko-palestyński kolektyw twórców, dziennikarzy, aktywistów i filmowców układa w opowieść wieloletnie zmagania mieszkańców Masafer Yatta o zachowanie swojej ziemi przed wojskiem i osadnikami z Izraela. Film jest wyrazem twórczego oporu wobec polityki, w ramach której spychacze niszczą domy, a ich mieszkańcy są z nich wypędzani, próżno szukając sprawiedliwości w sądowej sali. Pomiędzy młodymi twórcami filmu wyraźnie rysuje się jeszcze jedna asymetria: palestyński aktywista Basel jest prześladowany i szpiegowany, Yuval - izraelski dziennikarz śledczy - może bez przeszkód poruszać się po kraju.

6 marca 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

hamlet

Hamlet

TEATR w KINIE

HAMLET, jakiego nie było…

dramat, Wielka Brytania (180 min.)
reż.: Sean Mathias
wyst.: Ian McKellen, Jonathan Hyde, Jenny Seagrove, Steven Berkoff, Francesca Annis, Frances Barber
Kino "Koral" RCK zaprasza na retransmisję spektaklu "Hamlet" z Królewskiego Teatru w Windsorze, 11 marca o godz. 10.00 (seans dla szkół) i o godz. 18.00.

"(…) musiałeś zginąć Hamlecie nie byłeś do życia" - pisze do duńskiego księcia Herbert w "Trenie Fortynbrasa", a w jego tonie słychać bezlitosną i niezawodną znajomość ludzkiej natury, właściwą specjalistom od świata, pomników i wielkich idei. Diagnoza jest druzgocąca. A Hamlet nie może już nic powiedzieć.
Wygodnie jest z pewnością rozmawiać z martwym Hamletem - z żywym, jak przekonuje lektura dzieła Szekspira, było znacznie trudniej. Niepokorny i brutalnie szczery, skłonny do gorzkiej ironii i oporny na negocjacje z losem, duński książę stał się obrazem tragicznego buntownika. Moralne niepokoje i wewnętrzne rozedrganie, stawiające Hamleta między słowem a czynem, zrzucano niekiedy na karb jego młodości. Młodości "górnej i durnej", która szarpie się i wyrywa, i nie chce godzić się na zgniłe kompromisy ze światem. Świat się tej młodości jeszcze uleży - można się łudzić. Ta młodość jeszcze uleży się światu.
Co jednak, jeśli niezgoda na rzeczywistość przeżywa wiosnę życia i nawet wiek męski? Jeśli tragiczna pozycja Hamleta w świecie nie jest wcale winą młodości bohatera - ale winą świata, w którym rozpleniły się zło i głupota?

Ian McKellen - tytan aktorstwa, który potrafi wszystko - powraca po latach do roli Hamleta. W opustoszałym na czas pandemii Królewskim Teatrze w Windsorze zjawiają się duchy, w tym duch ojca Hamleta, by przypomnieć pogrążonemu w chaosie światu i swemu synowi o niezniszczalnej sile zemsty i teatru…
Szalony wręcz pomysł, by w roli młodego duńskiego królewicza obsadzić 85-letniego aktora, pozwala spojrzeć na najsłynniejszą sztukę Shakespeare'a z zupełnie innej perspektywy, a decyzja inscenizatorów najnowszego Hamleta (reżyseria: Sean Mathias), by Elsynorem uczynić różne przestrzenie Theatre Royal Windsor - scenę, kulisy, garderoby, widownię, korytarze teatralne - świadczy o szacunku wobec przeświadczenia najwybitniejszego dramatopisarza wszech czasów, że świat jest tylko teatrem. Oto Hamlet, jakiego jeszcze nie było: trzymający w napięciu, nietypowy, oryginalny, ale też wierny Shakespeare'owi i jego poglądom na temat teatru i kondycji człowieka wobec osobistej tragedii.
Ian Mckellen to mag teatru i specjalista od Shakespeare'a. Oprócz Hamleta wcielał się w postacie Romea, Makbeta, Koriolana i króla Leara. Światowej publiczności znany jest z wielkich produkcji filmowych (Gandalf we Władcy Pierścieni i Hobbicie czy Magneto w serii filmów X-Men). Za swoje osiągnięcia, nie tylko aktorskie, zdobył uwielbienie publiczności i najważniejsze nagrody (Tony, Złoty Glob, sześciokrotnie Nagroda Laurence'a Oliviera).

Po spektaklu widzowie obejrzą wcześniej niepublikowany wywiad z Ianem McKellenem i Seanem Mathiasem.
Spektakl trwa około 2 godzin 30 minut (bez przerwy). Polskie napisy.
Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowego seansu z angielskimi napisami.

11 marca 2025, godz. 10.00 (seans dla szkół), 18.00

bilet: 25 zł (dla szkół), 38 zł

maria callas

Maria Callas

KOBIECY WIECZÓR FILMOWY

dramat, biograficzny, Niemcy, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy (123 min.)
reż. Pablo Lorrain
wyst.: Angelina Jolie, Pierfrancesco Favino, Haluk Bilginer, Kod Smith-McPhee
Podczas swoich ostatnich dni, mieszkająca w Paryżu lat 70. XX wieku Maria Callas wyobraża sobie i przeżywa na nowo burzliwą, piękną i tragiczną historię swojego życia. To wspomnienia największej śpiewaczki operowej świata, które pełne są miłosnych uniesień, brawurowych występów, obecności na najbardziej ekskluzywnych salonach i poznawania najwybitniejszych osobistości tamtych czasów. Znajdzie się tu miejsce na historię miłosną z Arystotelesem Onassisem - jednym z najbogatszych ludzi tamtego okresu czy spotkanie z Johnem F. Kennedym. To historia kobiety niezwykle pewnej siebie, ale równocześnie niewyobrażalnie wrażliwej.

12 marca 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

babygirl

Babygirl

WDK w RCK

MFF w Wenecji - Puchar Volpi dla Najlepszej aktorki, NBR - Nagroda dla Najlepszej aktorki

erotyczny, thriller, USA, Holandia (114 min.)
reż. Halina Reijn
wyst.: Nicole Kidman, Harris Dickinson, Antonio Banderas, Sophie Wilde
Romy ma wszystko. Stoi na czele prężnie działającej innowacyjnej firmy, mieszka w luksusowym domu u boku kochającego męża i dwóch nastoletnich córek. Jej poukładane życie gwałtownie się zmienia, gdy poznaje młodego stażystę Samuela. Mimo dzielącej ich różnicy wieku, rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w burzliwy romans. Romy rozpoczyna ekscytującą podróż w głąb siebie, która może kosztować ją utratę pozycji i rodziny. Czy zaryzykuje wszystko i da się ponieść swoim najskrytszym pragnieniom?

13 marca 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

grand off

18. GRAND OFF

NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA 2024
Pokaz filmów nagrodzonych

BROKEN WINGS

najlepsza fabuła

USA, reż. María Laura Marín, Daniel Stearns (14 min.)
Piotr podejmuje jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu, zagrażając integralności swojej i rodziny. Amanda, jego żona, musi stawić czoła niewyobrażalnemu wyzwaniu, aby go uratować.

RUN

najlepsza reżyseria

Włochy, reż. Filippo Lupini (20 min.)
Pewnego dnia w domu Miny pojawia się pewna tajemnicza rodzina, Steno wraz z córkami bliźniaczkami. Okazuje się, że trafili oni tam przez pomyłkę. Nie bez pewnych trudności - w końcu udaje się pozbyć tej dziwnej rodziny. Ale jak się okazuje jej spotkanie z dziwną rodziną jest dalekie od zakończenia. Pewnej nocy wydarzy się coś strasznego, co połączy Steno, bliźniaki i Minę, a co za tym idzie, powróci ona ze swojej przeszłości, by prześladować damę, zmuszając ją do zmierzenia się z własnymi duchami.

SHEEP

najlepszy scenariusz

Iran, reż. Mehrdad Kabiri (15 min.)
Amir jest uczniem, który został upokorzony przez administratora szkoły z powodu sytuacji, w której się znalazł. Ten incydent prowadzi do jego transformacji…

THE SILENCE OF THE SHEPHERD

najlepszy montaż

Tunezja, reż. Trabelsi Marwen (15 min.)
Film jest społecznym portretem psychologicznego i socjologicznego charakteru Tunezyjczyków, który objawia się za pomocą noży w mieście Nabeul. Film skupia się na nożu jako zaadaptowanym narzędziu rytuału religijnego, ale ten rytuał-narzędzie można wykoleić z jego pierwotnej funkcji uboju owiec, aby przyjąć inną funkcję dla fanatycznych ekstremistów, polegającą na zarzynaniu pasterza!

MINE

najlepsza aktorka

Polska, reż. Kaja Sajdak (17 min.)
70-letnia, bogata Polka, Elżbieta, odmawia pomocy swojej ukraińskiej gospodyni, Oksanie. Kiedy w wyniku ich konfliktu Oksana odchodzi nocą bez słowa, Elżbieta wyrusza w podróż, aby ją odnaleźć. Wyprawa ujawnia losy ukraińskich uchodźców wojennych, którzy przybyli do Polski.

HI GRANDPA

najlepszy aktor

Polska, reż. Aleksander Pakulski (13 min.)
Młoda pielęgniarka domowa zmaga się między opieką nad niepełnosprawnym starszym pacjentem a umierającym dziadkiem. Choć nie ma zbyt wiele czasu, stara się spełnić ostatnie życzenie dziadka, którym jest nauczenie się gry na harmonijce jego ulubionej piosenki, zanim zamknie oczy na zawsze.

STREETWORKER

najlepszy dokument

Polska, reż. Damian Piasecki (17 min.)
Rzeczywistość ludzi dotkniętych kryzysem bezdomności widziana oczami Huberta. Streetworker stara się pomóc im wyjść z kryzysu, choć sami często nie widzą wyjścia ze swojej trudnej sytuacji. Hubert pomaga im uwierzyć w siebie i daje im nadzieję na lepsze jutro. Dzięki jego wsparciu i determinacji osoby dotknięte bezdomnością zaczynają odzyskiwać nadzieję i walczyć o lepsze życie. Film przypomina o potrzebie wspierania osób w trudnych sytuacjach i o tym, jak ważne jest dawanie im nadziei.

HEART HUG

najlepsza animacja

Ukraina, reż. Rimma Gefen, Nika Zhukova (9 min.)
Heart Hug to głęboko poruszający film, który bada wpływ rosyjskiej inwazji na Ukrainę przez pryzmat uroczego duetu. Film oparty jest na prawdziwej historii o sile więzi międzyludzkiej i pięknej więzi pomiędzy starszą kobietą o imieniu Lilia i jej wiernym towarzyszem, Maxem, dużym pomarańczowym psem. Film to opowieść o miłości, stracie i odporności, przypominająca nam, że nawet w najciemniejszych czasach więzi, które tworzymy, są naszą mocną stroną.

ILSE

najlepsza scenografia

Niemcy, reż. Claudia Engl, Judith Hoersch (19 min.)
Rok 1945 w niemieckim szpitalu wojennym. Tylko jeden dzień, zanim pielęgniarka Ilse otrzyma pozwolenie na rozpoczęcie długo oczekiwanego urlopu w domu. Ilse to film oparty na prawdziwej historii, który pokazuje, jak blisko siebie w życiu może być radość i cierpienie. Przypomina nam, jak ważne są przyjaźń i rodzina i jak kobiety przeżywały II wojnę światową. To bohaterska podróż silnej kobiety i opowieść o instynkcie przetrwania naszych babć.

DEMONS FROM AFAR

najlepsze zdjęcia

Etiopia, reż. Tomasso Magnano (13 min.)
Z daleka demony są złe, ale jeśli się zbliżysz, wszystko się zmienia. Podróż między dwoma wymiarami oczami kobiet, które każdego dnia walczą o ochronę naszych przodków.

PIERWSZY TANIEC W CHMURACH

najlepszy film polski

Polska, reż. Michał Mieszczyk (24 min.)
Szukając odkupienia, Patryk postanawia zostać głową rodziny.

19 marca 2025, godz. 18.00

bilet: 10 zł

emilia perez

Emilia Pérez

WDK w RCK

13 nominacji do OSCARA, 4 x ZŁOTY GLOB, MFF w Cannes: Nagroda Jury dla Najlepszego filmu, ZŁOTA PALMA dla Najlepszej aktorki, 3 x CRITIC'S CHOICE AWARD, 2 x SATELITY, Europejska Akademia Filmowa: Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski reżyser, Najlepszy europejski montażysta, Najlepszy europejski scenarzysta, GOYA - Najlepszy film europejski, Camerimage - Najlepszy operator, MFF w Toronto - Nagroda Publiczności…

dramat, musical, thriller, Francja, USA, Meksyk (130 min.)
reż. Jacques Audiard
wyst.: Zoe Saldana, Karla Sofia Gascon, Selena Gomez, Adriana Paz
Niedoceniana prawniczka Rita otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Zleceniodawcą jest narkotykowy baron Manitas, dla którego ma zorganizować formalności związane ze zmianą płci. Bohaterka przyjmuje ofertę i znakomicie radzi sobie z realizacją zadania, w trakcie którego spotyka na swojej drodze tytułową Emilię Pérez. Kobieta jest całkowitym przeciwieństwem Manitasa. To pełna empatii, charyzmatyczna filantropka walcząca o Meksyk bez przemocy. Czy jednak da się wymazać krwawą przeszłość?
Buntowniczy Jacques Audiard zaprasza na bezkompromisowy i nieprzewidywalny film, który wymyka się wszelkim ramom gatunkowym.

20 marca 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

liczba doskonala

Liczba doskonała

POKAZ SPECJALNY

dramat, Polska (87 min.)
reż. Krzysztof Zanussi
wyst.: Andrzej Seweryn, Jan Marczewski, Julita Latosińska, Jan Nowicki
Joachim to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida, geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola. Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

Po seansie - spotkanie z p. Krzysztofem Zanussim.

25 marca 2025, godz. 18.00

bilet: 25 zł

nasienie swietej figi

Nasienie świętej figi

WDK w RCK

Nominacja do OSCARA, MFF w Cannes: Nagroda FIPRESCI, Nagroda specjalna Jury, MFF w San Sebastian - Nagroda Publiczności, NBR - Najlepszy film zagraniczny, LAFCA - Najlepszy reżyser, SFBAFCC - Najlepszy film zagraniczny

(The Seed of the Sacred Fig) dramat, kryminał, Iran, Francja, Niemcy (168 min.)
reż. Mohammad Rasoulof
wyst.: Mahsa Rastami, Setereh Maleki, Niousha Akhshi, Missagh Zareh
Dwie dorastające siostry na co dzień zajmują się szkołą, przyjaciółmi i domowymi obowiązkami. Wszystko się zmienia, gdy ich ojciec niespodziewanie awansuje na sędziego śledczego. Wraz z finansowymi korzyściami i awansem społecznym, pojawiają się nowe zasady i obowiązki. Ich surowość i restrykcyjność budzi w dziewczynach sprzeciw. Atmosfera w domu gęstnieje, a sytuacja dodatkowo się pogarsza się, gdy znika służbowa broń ojca. Z dnia na dzień cała rodzina znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie.

27 marca 2025, godz. 18.00

bilet: 20 zł

logo ue white

logo norway grants

bilet rck

logo kupbilecik

logo biletyna

Szukaj