Cisza jak ta
13 marca 2021, godz. 18.00
bilet: 50 zł
"Są wyjątkowym zjawiskiem na scenach Krainy Łagodności.
Gdziekolwiek się pojawią - tam oczekują ich wierni słuchacze, mimo, że nie zabiegają o wsparcie mediów. Rzadko można spotkać ich w radiu, w telewizji też nie goszczą prawie wcale, a mimo to miłośników zespołu Cisza Jak Ta ciągle przybywa.
Nawiązują do najlepszych tradycji poezji śpiewanej, rodem z poetyckiego świata wrażliwości Starego Dobrego Małżeństwa, Raz Dwa Trzy czy Wolnej Grupy Bukowina.
Swą muzyką niosą radość i uśmiech, ale także refleksję i zadumę.
Poezją zdają się oczyszczać świat z brudu, smutku i zła.
Czynią to w sposób mistrzowski, niezwykle otwierając się od początku koncertu na świat i słuchaczy - dlatego świat życzliwości słuchających zawsze stoi dla nich otworem.
Niezwykłym wdziękiem i bezpretensjonalnością zjednują sobie przyjaciół, którzy z uśmiechem lub zadumą spijają z ich ust słowa największych polskich poetów.
To pieśni sercem pisane."
Wśród zespołów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 13 płyt i zagrał ponad tysiąc koncertów na scenach w całej Polsce. Od 16 lat grupa jest w nieustannej trasie koncertowej przemierzając kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie spotykając się z gorącym odbiorem publiczności spragnionej wyjątkowych słów i niezwykle ciepłego, mądrego przekazu artystycznego. Dynamiczny rozwój zespołu został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, płyta "Nasze Światy" została uznana Poetycką Płytą Roku 2011, płyta - "Wuka" Poetycką Płytą Roku 2013, a płyta "Nieobecność" – Poetycką Płytą Roku 2017. Zamieszczone utwory zespołu na portalu Youtube zostały odsłuchane w sumie ponad 30 milionów razy, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 100.000 przyjaciół. W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN, Radiowej Trójki i Skody, a piosenki Ciszy zdobyły głosami słuchaczy dziewięć na dziesięć pierwszych miejsc. Na koncertowym "pokładzie" Ciszy: trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce i pięć odmiennych głosów splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość.